Çanakkale Haberleri, Çanakkale Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

15 Temmuz şehitlerinin yakınları Çanakkale Şehitliği’nde

Çanakkale Savaşları’nın 102’inci Yıldönümü kutlamaları kapsamında Çanakkale Savaşlarında şehit olmuş askerler ve günümüzde şehit olan aralarında 15 Temmuz şehitlerinin de bulunduğu 100 şehit yakını Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102’inci Yıldönümü kutlamaları kapsamında Tarihi Gelibolu Yarımadasındaki şehitlikleri gezdi.

Şehit aileleri gezisi ilk olarak Tarihi Gelibolu Yarımadasında Seyit Onbaşı ve Mecidiye Tabyası ile başladı. Daha sonra şehit aileleri Şahindere Şehitliğini ziyaret etti. Şehir yakınları ardından Şehitler Abidesi’ne geçti. Burada şehit mezarlarını ziyaret eden şehit yakınları, şehitlerin ruhu için dua etti.

Şehit yakınlarını Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir karşıladı.

Şehit ailelerine, Tarihi Alan Başkanlığı olarak her zaman emrinde olduklarını belirten İsmail Kaşdemir, “18 Mart Çanakkale Zaferleri kapsamında şehit ailelerini şehitliklerde ağırlayıp misafir edi yoruz.Burası şehitler diyarı, bu topraklarda, bu vatan parçasında şehitlerimiz yatıyor. Şehitlerimize ziyarete gelen şehit ailelerinin de olması bu ziyareti çok anlamlı ve kıymetli hale getiriyor. Özellikle 15 Temmuz şehitlerimizin yakınları da buraya gelmekten büyük mutluluk duydular. Bizde onları burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk” diye konuştu.

Şehit ailelerinin Tarihi Gelibolu Yarımadasındaki şehitlik ziyaretleri sırasıyla Ertuğrul Tabyası, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, 57’inci Alay Şehitliği, Conbayırı ziyaretleri ile devam edecek.

Bir önceki yazımız olan Türk Yıldızları’ndan Çanakkale klibi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi