Çanakkale Haberleri, Çanakkale Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

1915 Çanakkale Köprüsü

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Ulaştırma Bakanlığı tarafından görselleri ilk kez yayınlanan 1915 Çanakkale Köprüsünün ilçelerinde heyecana neden olduğunu söyledi.

Başkan Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın köprü ile ilgili görselleri ilk kez kamuoyuyla paylaştığını hatırlattı.

Adım adım temel atma törenine doğru gidildiğini belirten Yılmaz şunları kaydetti:

Bölgedeki vatandaşımız büyük bir heyecan ile 18 Mart tarihinde köprünün temelin atılacağı günü bekliyor. Lapseki ilçesi Şekerkaya mevkisi ile Gelibolu ilçesi Sütlüce arasında yapılacak, 1915 Çanakkale Köprüsü tamamlandığında dünyanın en uzun asma köprülerinden biri olacak. 2 bin 23 metrelik ayak açıklığıyla dünyanın en uzun asma köprüsü 3 geliş ve 3 gidiş olmak üzere 6 şeritten oluşacak.

1915 Çanakkale Köprüsü bağlandığı şehirlere ve Lapseki’mize büyük değer katacak ve sosyal-ekonomik katkılarda bulunacak. Bununla beraber ilçemizde bam başka bir görünüme kavuşacak hayırlı olsun.

Bir önceki yazımız olan Çanakkale' Konulu Şiir Yarışması Düzenlenecek başlıklı makalemizde Çanakkale, Düzenlenecek ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi