Çanakkale Haberleri, Çanakkale Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

’Adalet, Sizsiniz’ oyunu, tiyatro severlerle buluştu

Çanakkale’nin Biga Belediyesi organizasyonuyla Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahnelenen ve Rutkay Aziz ile Taner Barlas’ın rol aldıkları ’Adalet, Sizsiniz’’ oyunu Biga Atatürk Kültür Merkezinde vatandaşlarla buluştu.
Biga Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinliğe Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, CHP İlçe Başkanı Özgür Ceylan, Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Yargının siyasallaştığı üç tarihi olayı Sokrates, Galileo, Sacco ve Vanzetti’nin yaşamları üzerinden sahneye taşıyan Rutkay Aziz ve Taner Barlas, tek perdelik oyunda tarihe geçmiş bu insanların haksız mahkumiyet kararlarının kaldırılmasıyla itibarlarının yıllar sonra iade edilmesini anlatıyor. Oyunun sonunda usta oyunculara Belediye Başkanı İsmail Işık tarafından çiçek takdim edildi. Başkan Işık,İnsanlık var olduğundan bu yana hakim zümreye karşı farklı düşünen insanların cezaya maruz kaldıklarını anlattılar. Adaletsiz bir şekilde yargılandıklarını 300 yıl sonra itibarları kendilerine iade edildi ama o insanlar hayatlarını kaybetmiş oldular.Belki biz de bugünlerde benzer şeyleri yaşıyoruz ülkemizde inşallah önümüzdeki günlerde güzel fırsatlar olacaktır.Bunların ülkemize ve bütün dünyaya hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Bir önceki yazımız olan Çanakkale’de domates güvesi zararlısına karşı toplu mücadele başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi