Çanakkale Haberleri, Çanakkale Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Afad’ Çanakkale İçin Uyardı

ÇANAKKALE İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), bugün öğle saatlerinde başlayarak pazar gününe kadar sürecek kar yağışı nedeniyle kuvvetli fırtına, ani sıcaklık değişimleri, düşük sıcaklıklar, kuvvetli buzlanma ve don olaylarına karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Çanakkale AFAD, il merkezi başka olmak üzere ilçelerde yaşayan vatandaşları şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, yoğun kar yağışları, önce güney, sonra kuzey yönlerden kuvvetli fırtına, ani sıcaklık değişimleri, düşük sıcaklıklar, kuvvetli buzlanma ve don olaylarına karşı uyardı. AFAD tarafından yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü İzmir 2. Bölge Müdürlüğü’nden, Çanakkale AFAD’a gönderilen 06.01.2017 tarihli hava raporunda; ilimizde bugün öğle saatlerinden sonra başlamak üzere pazar gününe kadar sürecek ve özellikle Kuzey ve Doğu ilçelerimizin (Çan, Biga, Yenice, Bayramiç ve Gelibolu) yüksek kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı olacağı, yarın (cumartesi) ise hava sıcaklığının eksi 5 dereceye kadar ineceği ve özellikle yüksek don olaylarının görüleceği belirtilmiştir denildi.

Önümüzdeki günlerde meteorolojik açıdan kuvvetli hava olaylarının da yaşanmasının beklendiği belirtildi.

– Çanakkale

Bir önceki yazımız olan Çanakkale Afad'tan Kar Uyarısı başlıklı makalemizde Afad, Çanakkale ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi