Çanakkale Haberleri, Çanakkale Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Biga Devlet Hastanesinde Tüberküloz Enfeksiyon Kontrolü eğitimi yapıldı

Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Biga Devlet Hastanesinde, Tüberküloz Enfeksiyon Kontrolü ve alınacak korunma önlemleri konularında temel bilgi verildi.
Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Biga Devlet Hastanesinde Biga Verem Savaş Birimi Hekimi Dr. Kıvanç IŞIK tarafından Acil Servis, Dahiliye -Göğüs Hastalıkları Servisi, Genel Yoğun Bakım Ünitesi, Diyaliz Ünitesi, Nöroloji Servisi ve Endoskopi Birim Sorumlularına Tüberküloz Enfeksiyon Kontrolü ve alınacak korunma önlemleri konularında temel bilgi verildi. Eğitim de tüberküloz enfeksiyon kontrolünü sağlamak ve ilaca dirençli tüberkülozu önleme ve mücadelede sahadaki uygulamaları etkin hala getirebilmek gibi konular anlatıldı.
Eğitimlere yıl içerisinde devam edileceğini belirten Dr.Kıvanç Işık,Alınacak basit korunma önlemleri ile Tüberküloz Enfeksiyonunun yayılmasının önüne geçilebilir dedi.

Bir önceki yazımız olan Çanakkale - Ege Denizi'nde 5.5 Büyüklüğünde Deprem 2 başlıklı makalemizde -, 2 ve 5 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir