Çanakkale Haberleri, Çanakkale Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Biga’da Dünya Gümrük Günü kutlandı

Çanakkale’nin Biga Gümrük Müdürü Ali Yiğit ve müdürlük çalışanları, Dünya Gümrük günü nedeniyle Biga Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan’ı ziyaret etti.
Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen törenin ardından Kaymakam Gökhan Görgülüarslan’a ziyarette bulunan Gümrük Müdürü Ali Yiğit, gümrük günü kapsamında yapılan etkinliklerle ilgili bilgi verdi. Gümrük İşbirliği Konseyinin ilk toplantısının yapıldığı 26 Ocak 1953 tarihi anısına ‘Dünya Gümrük Günü’nün kutlandığını belirten Yiğit, Türkiye’nin de kurucu üyeleri arasında bulunduğu Gümrük İşbirliği Konseyi’nin adı, 1994’te Dünya Gümrük Örgütü olarak değiştirilmiş ve günümüzde her kıtadan gümrük idarelerinin sesi haline gelmiştir.Gümrükler, bütün devletlerin kamu idareleri arasında en önemlilerinden biridir. Günümüzde gümrükler, yasal ticareti kolaylaştırarak ülkelerde teşebbüs ve rekabet gücünü artırmakta, kaçakçılıkla ve sınır aşan suçla mücadele ile ulusal güvenliğe katkı sağlamaktadır. Biz de bu noktadan hareketle dünyanın en iyi, en güvenli ve en hızlı işleyen gümrük idarelerini oluşturarak, müteşebbislerimizin rekabet gücünü artırmayı hedefliyoruz dedi.

Bir önceki yazımız olan 1915 Çanakkale Arsa Fiyatlarını Uçurdu başlıklı makalemizde 1915, Akdeniz ve Arsa hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi