Çanakkale Haberleri, Çanakkale Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Çanakkale Ayvacık’ta 55 Mülteci ve Iki Insan Kaçakçısı Yakalandı

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçiş hazırlığındaki 55 mülteci ile insan kaçakçısı olduğu ileri sürülen iki şüpheli jandarma tarafından yakalanıp, gözaltına alındı.

Ayvacık Jandarma Komutanlığı ekipleri, bu sabah gelen iki ayrı ihbarı değerlendirerek, Büyükhusun Köyü ile Arıklı Köyü sahillerinde mülteciler olduğunu belirledi. Her iki köye eş zamanlı operasyon düzenleyen jandarma, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Suriye, Kongo ve Afganistan uyruklu 55 mülteciyi yakaladı. Mülteciler, işlemleri için minibüslerle Ayvacık İlçe Jandarma Komutanlığı’na getirildi. Yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçme hazırlığında oldukları anlaşılan kaçakların ifadelerinden yola çıkan jandarma, insan kaçakçısı olduğu ileri sürülen iki şüpheliyi gözaltına aldı. Mülteciler, jandarmadaki işlemlerinin ardından Ayvacık Yabancıları Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edildi. İki insan kaçakçılğığı şüphelisinin ise jandarmadaki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

Bir önceki yazımız olan Market soygunu güvenlik kamerasında başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi