Çanakkale Haberleri, Çanakkale Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Çanakkale Müzesi’, İstanbul’u Geziyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından hizmete açılan gezici Çanakkale Müzesi’ni, 2016 Ağustos ayından beri 600 binden fazla kişi ziyaret etti.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre Çanakkale 1915 Mobil Müzesi, geçen yıl ağustos ayından bu yana her hafta farklı meydanlarda ziyarete açılıyor.

Yeni nesil üzerinde Çanakkale ruhunun oluşmasına katkı sağlamak amacıyla hizmete açılan gezici müzede, Çanakkale destanını anlatan fotoğraflar, mektuplar, hatıralar, mermiler, savaşta kullanılan alet ve envanterlerden oluşan 7 bin parça bulunuyor.

İstanbul’un dört bir yanında ücretsiz hizmet veren gezici müze, ziyaretçi akınına uğruyor. Bugüne kadar 600 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayan müzede, Anadolu insanının varoluş mücadelesi gözler önüne seriliyor.

Müzede ayrıca, yaralanan bir askerin tedavisinin yansıtıldığı özel bölüm, havada birbirine çarparak iç içe geçmiş mermilerin bulunduğu alanlar, düşman kuvvetleri ile Türk askerinin imkanlarını kıyaslamaya imkan sağlayacak ayakkabı, elbise ve silahlar sergileniyor.

Bir önceki yazımız olan Çanakkale’de 33 göçmen yakalandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir