Çanakkale Haberleri, Çanakkale Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kutsal emanetler Biga’dan geçti

yıl dönümü ve ‘Zafer Haftası’ kutlamaları dolayısıyla Gelibolu Yarımadası’ndan alınan toprak ve deniz suyu ile Türk bayrağı, atletler tarafından Biga ilçesinden geçirildi.

Çanakkale’den alınan deniz suyu, toprak ve Türk bayrağı, Denizkent Jandarma Karakolu bahçesinde düzenlenen törenle Çanakkaleli atletler tarafından Balıkesir’i temsilen Bandırmalı atletlere teslim edildi. Törene Biga Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar, Bandırma Belediye Başkan Vekili Mehmet Sert, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Biga İlçe Emniyet Müdürü Onur Çalışkan, Okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yola çıkan atletler tarafından getirilen kutsal emanetleri Biga Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan teslim alarak, Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar’a teslim etti. Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar, “102 yıl önce dünyanın o dönemin en gelişmiş silahları teknolojik donanımlı askerleriyle ve ordularıyla kuşatılmak ve yok edilmek istenen Türk milletinin varlığını tüm dünyaya ve asla yok olmayacağını haykırırcasına Çanakkale topraklarında 250 bin şehidin kanıyla yazdığı bir ruhun iletilmesi yolculuk etmesidir. Biz bugün burada hep birlikte yaşıyoruz. Çanakkale Türk milletinin tarih boyunca yazdığı kahramanlık destanlarının yüzük taşı olmuştur. Çanakkale ruhuna önümüzdeki yıllara asırlara aynı canlılığı aynı dili ile taşınacak ve devam edilecek” dedi.ç Tören, Biga Belediyesi Halk oyunları ekipleri ve Biga Sancak Mehter takımı gösterisi ile son buldu.

Bir önceki yazımız olan Minik eller mülteciler için yardım topladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi