Çanakkale Haberleri, Çanakkale Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

KYK öğrencilerinden Halep’e yardım

Çanakkale’de, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrencileri Halep’e Yardım Kampanyasına destek verdi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde faaliyet gösteren tüm öğrenci yurtlarında başlatmış olduğu Halep Yardım Kampanyasına, Çanakkale’de, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlarda kalan öğrenciler destek verdi.
Kampanyayla ilgili açıklama yapan Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Çanakkale İl Müdürü Mehmet Özkan, “ Öğrencilerimiz gerek kendi harçlıklarından ayırdıklarıyla yaptıkları katkılar ve gerekse şehir esnafını dolaşarak temin ettikleri 2 tır dolusu yiyecek, giyecek, mutfak, temizlik malzemeleri ve battaniyeden oluşan yardım paketlerini mazlum ve mağdur kardeşlerimize gönderdiler. Türkiye genelinde Halep’e gönderilen 100’ü aşkın yardım tırlarına ’Vefa Tırları’ adı verildi. Zira bundan 102 yıl önce üzerinde yaşadığımız kutlu vatan parçasında verdiğimiz büyük cihan harbi direnişine 7000 kişilik muharip güçle katılan ve bu topraklarda en çok şehit bırakan şehirlerimizden biriydi Halep. O yüzden kampanyamız, ’Halep Bizdir’, ’Halep Bizdendir’, ’Halep Bizimledir’ sloganlarıyla gerçekleştirildi. Böylece modern zamanların en vahşi yüzüne maruz kalan büyük insanlık dramının yaşandığı, binlerce masum insanın katledildiği, yurdundan ve yuvasından edildiği bu acılı insanların ızdırapları karşısında öğrencilerimizin duyarlılıklarını arttırmak, yardımlaşma duygularını geliştirmek ve paylaşım erdemini yaşatmak adına son derece önemli olan bu etkinliğimiz bereketli bir şekilde sonuçlandı. Kurumumuz ve öğrencilerimizin katkılarıyla Sivil Toplum Kuruluşları aracılığıyla daha önce Halep’e ulaştırdığımız 4 tıra yakın yardım malzemesinin ardından şimdi de 2 tırlık yardım malzemesini Kızılay Çanakkale İl Başkanlığımızın destek ve katkılarıyla Halep’e göndermiş olduk. Katkı ve emek koyan tüm öğrencilerimize, hayırsever vatandaşlarımıza, fedakar personelimize ve Kızılay Çanakkale İl Başkanlığımıza gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Biga Devlet Hastanesinde Tüberküloz Enfeksiyon Kontrolü eğitimi yapıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi