Çanakkale Haberleri, Çanakkale Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Lapseki’de Katı Atık Tesisi inşaat çalışmaları

Çanakkale’nin Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, ilçede inşaat çalışmaları devam eden katı atık tesisini gezerek, incelemelerde bulundu.
Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ilçede inşaat çalışmaları devam eden katı atık tesisini gezerek incelemelerde bulundu. Lapseki ve Çardak belediyeleri tarafından ortak yürütülen çalışmalar hakkında açıklama yapan Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, İlçe merkezinde yapılan 34 kilometre şehir içi kanalizasyon hattı çalışmalarının sonlandırılmasından sonra bu hatlar ile toplanacak olan atık sular, Su Arıtma Tesisine iletilecek ve atık sular tesiste arıtılarak deşarjı yapılacak. Bilindiği üzere yer tesliminden itibaren 500 gün çalışma süresi var. Kurulacak sistemle birlikte bölge sınırları içerisindeki kanalizasyon sisteminin bağlanacağı tesiste, günlük tüketim sonucunda oluşan evsel nitelikli atık sular kanalizasyon sistemi ve terfi pompa istasyonlarıyla toplanarak arıtılacak ve çevreye zararsız hale getirilecek. Tesisin tamamlanması ile günde ortalama 5236 metreküp atık su arıtılacak dedi. Başkan Yılmaz inşaat çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Bir önceki yazımız olan Çanakkale Art Arda Sallanıyor! başlıklı makalemizde Afad, Afet Ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ve Arda hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir